Dokončen eshop pro Antares, a.s.

Dokončen eshop pro Antares, a.s.

V prosinci byl dokončen internetový obchod pro akciovou společnost Antares, která se zabývá výrobou a velkoobchodním prodejem kvalitního kancelářského nábytku. Eshop na platformě Magento slouží pro koncové zákazníky jako online katalog zboží a je základem marketingu Antares na internetu. Pro velkoobchodní partnery pak platforma poskytuje kompletní možnosti nákupu zboží na internetu vč. segmentace partnerů, poskytování exkluzivních dat jako jsou obrázky ve vysokém rozlišení, dokumentace, vizualizace a další multimediální data.

V rámci nasazení bylo využito několika specifických funkcí na míru. Nasazen byl například systém pro listování adresářovou strukturou dat ve zvolené složce na FTP serveru s využitím open source nástroje PHP Directory Listing Script, jež byl transformován v jednoduchý Magento modul. Další funkcí na míru je pak graficky ztvárněná klikací mapa prodejních míst partnerů společnosti Antares dle krajů ČR.

Antares, a.s. - Eshop na platformě Magento

Antares, a.s. - Eshop na platformě Magento

Vzhledem k povaze prodávaného zboží bylo nutné implementovat funkcionality dynamického výběru potahových látek a jejich vzorníků dle preferencí prodejních partnerů – v této funkci bylo nasazeno mnoho javascriptových (jQuery a Prototype JS) knihoven, které řeší dynamické zobrazení vzorníků barev s obrázky dle vybraného potahu. Vše je plně customizovatelné a veškerá správa probíhá komfortně v administraci Magento – pro správce eshopu na straně Antares tak nejsou potřeba žádné znalosti kódování ani programování.

V rámci migrace původního ecommerce řešení postaveného na ASP skriptech bylo převedeno do nového eshopu i několik stovek aktivních partnerů, kterým bylo pomocí interních funkcí Magento rozesláno v cyklu nové heslo k eshopu a hned první den tak došlo k mnoha nákupům. Integrovaná funkcionalita Magenta v podobě Newsletteru bude zřejmě do budoucna často využívána pro marketingové účely v B2B prostředí, jelikož emailing je v tomto směru pro B2B nejúčinnější formou propagace.

Pokud máte jakékoliv dotazy k transformaci starého eshopu Antares v nové řešení postavené na platformě Magento, neváhejte využít poptávkového formuláře nebo kontaktů na tomto webu. Rád Vám nabídnu podobné řešení, které je navíc i cenově dostupné. V případě přímých dotazů souvisejících s referencí na moji práci prosím kontaktujte pana Jiřího Solovjeva (IT manažera společnosti Antares) na emailu solovjev at antares cz.