Nábytek REALT prodává přes Magento

Nábytek REALT prodává přes Magento

Open Mage byl přizván jako konzultant a specialista na platformu Magento k výstavbě internetového obchodu Nábytek REALT. Zástupci provozovatele si platformu pro svůj eshop vybrali sami a až při výstavbě narazili na drobná úskálí, která vyžadují pokročilé znalosti systému Magento Community Edition a kodérské/programátorské schopnosti.

Výsledkem nízkonákladové spolupráce je tak exkluzivní modální zobrazení galerie obrázků na produktové stránce realizované modulem vytvořeným na míru dle požadavků a preferencí zadavatele. Ten si vybral jako nejvhodnější online prohlížeč obrázků javascriptový HighSlide JS. Ten byl dle oficiální dokumentace přetvořen v Magento modul. Kromě kodérských úprav výpisu produktů, karty produktu a dalších stránek jako je košík a pokladna, byla kompletně přepracována prezentace produktu.

Na stránce produktu bylo nasazeno rozložení layoutu stránky a mnoho ověřených funkčností dle marketingových potřeb a cílů. Využití pravidel katalogových cen pro slevy na velkou část produktového katalogu se odráží v zobrazení přeškrtnuté základní ceny produkty a zvýraznění ceny po slevě. Vše je navíc podtrženo procentuálním vyjádřením slevy a jejím vyčíslením v řádku „Ušetříte“. Sleva je navíc prezentována v grafické podobě, což zvyšuje prodejnost – lidé jsou na to dnes zvyklí z obchodů, supermarketů i eshopů. V detailu produktů je navíc hned vidět cena dopravy a telefonní kontakt na prodejce, což zvyšuje důvěryhodnost obchodu. Odkazy na související a podobné produkty odkazují na patřičné sekce pomocí hypertextové kotvy. Působivý a promyšlený detail produktu zvyšuje nejen důvěryhodnost eshopu, ale také přehlednost, přístupnost a další metriky, které odlišují běžné rodinné prodejce od skutečných profesionálů.

Nábytek REALT

Nábytek REALT

Kromě kodérských prací byl pro Nábytek Realt kompletně zpracován i XML feeed pro Zboží.cz s důrazem na optimální a efektivní návratnost investice, která je tak nízká, že se vrátí v horizontu měsíce až dvou. Programování XML feedu bylo dokončeno během jednoho dne a zákazník tak může využít možnosti propagace a marketingu ve srovnávači zboží téměř okamžitě. V rámci spolupráce byla velká část projektu ze strany Open Mage konzultační – vzhledem k rozsahu prací byly tyto konzultace (zejména v souvislosti s cenovou politikou a její realizací v Magento eshopu) poskytovány po dobu projektu zcela zdarma.