Prodal jsem vlastní eshop na Magentu

Prodal jsem vlastní eshop na Magentu

Prodal jsem vlastní eshop na Magentu

Na mém blogu na Lupa.cz jsem se trochu více rozepsal o svých zkušenostech s provozem vlastního eshopu na platformě Magento. Chěl jsem si zkusit druhou stranu barikády, samotný provoz eshopu a online prodej. Původně byly ambice větší, ale po půlroce jsem došel k závěru, že švec by se měl držet svého řemesla.

A to ne proto, že by eshop nebyl úspěšný, ale protože mě ta první strana barikády baví trochu více a dává mi hlavně ekonomicky větší smysl. Opět, ani tato věta nesouvisí s business neúspěchem. Spíš jde o symbiózu s aktuálním nastavením mého podnikání na volné noze. Se spokojeností se stávajícím work-life ballance, neplátcovstvím DPH + výdajovým paušálem, nepotřebou EET a mnoha dalšími aspekty, které myslím není potřeba do hloubky rozebírat a takto vyjmenované už bystřejšímu čtenáři vytvoří představu o tom, proč svůj eshop prodávám.

Co mi provoz vlastního eshopu přinesl?

Se zcela novým eshopem jsem se dostal z nuly na sto (žádné objednávky -> vyprodaná první velkoobchodní objednávka o 20ks) zhruba za 2,5 měsíce. A to jde přitom o jednoproduktový eshop s doplňkěm výživy GHR Natural, který stojí aktuálně 1 339 Kč, což si ne každý dovolí. Provoz vlastního eshopu mi v mnohém otevřel oči, naučil mě vcítit se do role prodejce, pochopit co v rámci každodenní rutiny řeší. Díky této zkušenosti vím, kde jsou rezervy v mém přístupu k ecommerce a práci se zákazníky Open Mage. Vím, kde je možné ušetřit spoustu času automatizací nebo co vylepšit na nabídce mých služeb tak, aby to dávalo jako celek smysl.

Z pozice vývojáře jsem mohl mnohem lépe identifikovat prostory pro zlepšení kódu Magenta, jeho šablon nebo exportů pro zbožové vyhledávače. Jste-li sám provozovatelem eshopu, ve kterém máte vložené vlastní peníze v podobě zboží na skladě a dobírek u přepravců, začnete k mnoha věcem přistupovat zcela odlišně. Ta odlišnost je v maximální efektivitě, preciznosti a prioritizaci. Věřím, že díky této možnosti budu schopen nabídnout svým zákazníkům hodnotnější služby a větší přínos.  Vše násobí i další zkušenost z projektu, kde působím jako marketér a ecommerce konzultant za provizi. Tyto příležitosti zásadně mění můj pohled na dosud rutinní práce kolem SEO, PPC, social ecommerce, zbožových vyhledávačů, inbound marketingu a tvorby obsahu pro eshopy.

Jaký Magento eshop je na prodej?

Zdroje návštěvnosti a konverze eshopu RŮSŤÁK.CZ

Jde o obchod rustak.cz, který prodává preparát GHR Natural. Na českém trhu jedinečný stimulant růstového hormonu s pozitivními účinky na zdraví, dlouhověkost a sportovní výkonnost. Eshop jsem prodal během pár týdnu po publikování článku na Lupa.cz a aukce na Webtrh.cz a novým provozovatelem je tak pan Ing. Vratislav Suchý.

Provoz vlastního eshopu mne nesmírně obohatil a rozšířil mi rozhled v ecommerce z mnoha jiných úhlů pohledu. K jádru své práce ecommerce konzultanta a specialisty internetového marketingu se tak vracím zase o něco silnější, s nadhledem a zkušeností, kterou má jen málokterý programátor eshopů a konzultant digitálního marketingu.