Magento do Shoptetu

Zhruba 8 let jsem tvořil eshopy na platformě Magento. Nyní s příchodem verze 2 už Magento pro většinu internetových obchodů nedoporučuji. Jde především o malé a střední eshopy s běžnou funkčností a cílením na český / slovenský trh. Tam už Magento 2 naprosto nedává smysl. Důvodů jsou desítky, ale ty nejpalčivější jsou:

  1. Extrémně náročný a drahý vývoj (nejsou české moduly, šablony, chybí české platební a dopravní metody, chybí česká legislativa, napojení na české marketingové nástroje atd.).
  2. Velmi málo specialistů na Magento a tím pádem je provozovatel obchodu otrokem svého dodavatele. Jen těžko najde někoho jiného.
  3. Od verze 2.3 nelze provozovat prakticky na žádném běžném hostingu a je potřeba vlastní server nebo velmi vyladěné VPS. To přináší další nároky na správce a administrátory technického zázemí eshopu + výrazně vyšší investice do infrastruktury.

Co Vám v tomto směru mohu nabídnout?

Z mého pohledu je možné s eshopem ve verzi 1.x vydržet ještě rok až dva. Oficiální podpora ze strany Magento Inc. končí v polovině roku 2020. Pak už nebudou vycházet bezpečnostní a provozní záplaty. Větší problém však vidím v nedostatku komerčních rozšíření pro české dopravce, platební brány a místní napojení na české služby. Chcete-li ještě svůj Magento 1.x shop nějaký čas udržet v kondici, neváhejte se na mne obrátit.

Jsem schopen zajistit zabezpečení eshopu (aktualizace a bezpečnostní záplaty), eliminovat potíže s doručitelností emailů a registrace spambotů. Mohu pomoci napojit eshop na potřebné služby nebo systémy třetích stran. Především však zajistit business kontinuitu a vše, co souvisí s marketingem a podporou prodeje na internetu.

Přejděte na Shoptet

Druhou možností je přechod na jinou eshopovou platformu. Osobně doporučuji Shoptet. Je to řešení, které má prakticky téměř 50% českého ecommerce trhu (16 tisíc eshopů z celkových 40 tisíc). Za ty roky jde o nejpropracovanější a uživatelsky nejkomfortnější řešení. Ačkoliv jde o pronájem krabicového eshopu, umožňuje v rámci customizace spousty věcí – od ladění designu a UX až po importy produktů z velkoobchodu či dropshippingu nebo naopak napojení na Váš účetní či skladový systém.

Přechodem na Shoptet získáte tyto výhody:

  1. Ušetříte za drahé vývojáře, kodéry a architekty a získáte svobodu v možnosti volby svého technického partnera … možná ani nikoho dalšího potřebovat nebudete.
  2. Levné eshopové řešení placené paušálně měsíčně. To samé co byste platili za velmi dobrý hosting Magenta dáte do pronájmu Shoptetu.
  3. Vše, co je běžně v české ecommerce potřeba, máte v krabicovém řešení. Od EET, přes GDPR až po platební brány a dopravce. Nic se neprogramuje od nuly.
  4. Staráte se pouze o prodej a podporu prodeje, neřešíte věčné potíže s hacknutým eshopem, napadenou databází odběratelů newsletteru, nedoručitelností emailů, chabým výkonem a pomalou rychlostí odezvy eshopu.

Pomohu Vám

Jsem zkušený Magento developer a poslední dva roky i specialista na Shoptet (certifikovaný stříbrný partner Shoptetu). Obě platformy tak dokážu sblížit natolik, že nepřijdete ani o své registrované zákazníky, ani o odběratele newsletteru, ani o produkty / kategorie / produktové atributy / filtry, ani o pozice ve vyhledávačích (přesměrování starých URL).

Prostě už jen prodávejte!