Profil

Stanislav Puffler, DiS.

Kancelář v Litvínově

Jmenuji se Stanislav Puffler a stojím za značkou Open Mage. Jsem odborník na internetový marketing, specialista na webové aplikace a ecommerce. Značka Open Mage vznikla spojením slov Open Source a Magento, které byly a stále jsou doménou mé práce. Zároveň zaštiťuje práci v oblasti tvorby webů a eshopů, vývoje webových aplikací, online marketingu a využití open source v komerčním prostředí.

Poptávají mě nejvíce živnostníci, malé a střední firmy s žádostmi o vytvoření webové prezentace nebo eshopu, stejně jako s potřebou rozvoje webových stránek a internetových obchodů. Všichni ti, které zajímá navyšování návštěvnosti webu (PPC kampaně, sociální sítě, copywriting, content a inbound marketing) a to nejen z vyhledávačů (SEO). Případně mají zájem o optimalizaci eshopu / webu pro jeho větší obchodní úspěšnost (UX, konverzní optimalizace). Nejblíž ke mě mají firmy z Litvínova, Mostu, Teplic, Bíliny nebo Chomutova a Ústí nad Labem – působnost však není omezena lokalitou (některé projekty sahají i daleko za hranice ČR).

Oproti ostatním freelancerům a agenturám jsem v rámci digitálního marketingu více orientován na obsahový marketing a metodiku inbound. Je to dáno především mými jazykovými dovednostmi, kreativitou, zkušenostmi z práce se zvukem i hudbou nebo zájmem o grafiku a fotografování. Vím, že placená reklama bude v čase stále méně efektivní a její návratnost bude klesat do záporu. Od roku 2018 jsem držitelem certifikace Hubspot právě na Inbound Marketing.

Meet Magento CZ 2016

Meet Magento CZ 2016

Jsem expertem na platformy Magento a WordPress,  ať už v roli programátora, kodéra nebo webdesignera. Na Magento CE ve verzích 1.x se specializuji už více než osm let, webové stránky na WordPressu stavím čtvrtým rokem. Pracoval jsem však i na ecommerce projektech postavených na open source platformách Open Cart, Prestashop, WooCommerce, ale i pronajímaných řešeních jako je Shoptet nebo Eshop Rychle.

Zajímám se dlouhodobě o programovací jazyk PHP a na něm postavené nástroje a frameworky. Zkušenosti mám s Laravel, Zend Framework, CakePHP i ultrarychlými PHP mikroframeworky jako Lumen nebo Fat Free. Využívám metodiky objektově orientovaného programování, návrhových vzorů a agilního vývoje. S nadšením sleduji aktuální trendy ve vývoji PHP aplikací a snažím se využívat možností správy závislostí díky Composeru, správy verzí pomocí GIT nebo profilování výkonu díky nástrojům jako je Blackfire.io. Mezi mé oblíbené platformy a technologie patří operační systém Linux, webový server Apache a databáze MySQL. Baví mě parsování a transformace XML, integrace systémů, webové služby (SOAP, XML-RPC, REST), ale i běžné skriptování v JavaScriptu a kódování v HTML a CSS.

Mám rodinu, čtyřlého syna a ve volném čase se věnuji silovým sportům (street workout, kalistenika, silový trojboj) a zdravému životnímu stylu. Věřím, že ve zdravém těle je zdravý duch a tak mě občas nachytáte při meditaci. Baví mě tvůrčí činnost od grafiky až po hudební kompozici, hru na bicí nástroje, klávesy a elektronickou hudbu, se kterou jsem se dostal až do Radia 1 nebo ČRO 4 Radio Wave.

Vzdělání

  • Gymnázium Bílina (1991 – 1998, zakončeno maturitou)
  • VOŠ Chomutov (1998 – 2001, zakončeno absolutoriem, obor Informatika ve státní správě)

Profesní praxe

10/2010 – dosud Open Mage (Litvínov) – Specialista internetového marketingu

PPC reklama, optimalizace pro vyhledávače, poradenství pro eshopy / ecommerce , copywriting, konzultace marketingových strategií a vše s tím související (webová analytika, UX, konverzní optimalizace atd.). Tvorba webů a eshopů, vývoj webových aplikací a skriptování v PHP, správa webů a hostingových služeb. Zaměření na Magento a WordPress.

01/2013 – dosud NorthHUB (Ústí nad Labem) – Ecommerce specialista

Po zániku Virtua.cz nadále spolupracuji s kolegy ze stejného týmu pod značkou NorthHUB. Na starosti mám ecommerce projekty postavené na platformě Magento, správu PPC kampaní, SEO a internetový marketing obecně.

09/2009 – 09/2010 Virtua (Ústí nad Labem) – Specialista internetového marketingu

Programování webových aplikací, skriptů a modulů v PHP. Vývoj a správa internetových obchodů na platformě Magento. Nasazování systémů pro správu obsahu – TYPO3, WordPress a Joomla. Internetový marketing včetně správy PPC kampaní, optimalizace pro vyhledávače a profesionální copywriting. Svého času jedna z největších a velmi uznávaných agentur internetového marketingu na severu Čech.

04/2008 – 06/2009 Webfarm s.r.o. (Teplice) – Java programátor

Programování webových aplikací v jazyce Java (JSP). Rozvoj stávajících systémů pro online inzerci automobilů na serveru www.cars.cz. Tvorba podpůrných webových stránek pomocí (X)HTML, CSS, JavaScriptu, PHP a ASP. Administrace a programování MySQL, implementace MySQL Cluster.

11/2006 – 03/2008 GE Money Bank, a.s. (Praha) – IT Technical Specialist

V oddělení Networking and Communication jsem spravoval telefonní ústřednu Avaya, Communication Manager, aplikace pro integraci telefonie a desktopových stanic. Doménou práce byly převážně technologie call centra, nahrávání hovorů, tarifikace, autodialer, tvorba statistických prezentací vytížení provozu ve webovém prostředí, skriptování záloh a automatizací v DOS BATCH i Unix shellu, drobné programování callflow/workflow v rámci Avaya Interaction Center apod. Velká část aplikací na MS Windows Server 2003 a RedHat Enterprise Linux.

12/2003 – 10/2006 Eficia Praha spol. s r.o. (Praha) – IT Specialista, Webmaster, PHP programátor

Stál jsem u zrodu společnosti a technické zázemí jsem vybudoval spolu s dodavatelem. V mé kompetenci byla základní správa sítě, aplikačních serverů, správa operátorských pracovišt (PC, Windows XP, telekomunikační aplikace i HW). Ve společnosti jsem spravoval několik aplikačních serverů na platformě MS Windows (DHCP, DNS, Active Directory, Group Policy, MS Exchange, MS SQL Server, Ericsson Solidus eCare a další) a GNU/Linux (firewall iptables, proxy server squid, courier MTA mailer daemon, SSH a FTP servery, VPN na bázi IPSec, Apache, MySQL). Doménou práce byla správa telefonie, ústředny, tarifikace Calom, nahrávacího zařízení Retia ReDAT3, napojení na telekomunikační poskytovatele apod. Ve společnosti jsem měl také na starosti i vývoj telemarketingových aplikací, intranet a firemní web v prostředí LAMP – tedy Linux/Apache/MySQL/PHP.

05/2001 – 11/2003 Raiffeisenbank, a.s. (Teplice / Praha) – IT Junior Officer / Technical Support

Na této pozici jsem spravoval bankovní aplikace, poskytoval technickou podporu na pracovišti Call Centra (HW, SW), spravoval telekomunikační a telefonní systémy (tarifikace, nahrávání a vyhodnocování hovorů). Předtím jsem na pozici specialisty pro podporu klientů poskytoval helpdesk internetového bankovnictví a v roli technika IT jsem měl na starosti správu a drobný vývoj v IBM Lotus Notes, správu MS Windows Server NT, síťových disků a práv uživatelů. Juniorská pozice zahrnovala také servis tiskáren, faxů, elektronických zabezpečovacích systému a podobně.

01/2000 – 05/2000 Rádio Tep, a.s. (Teplice) – Asistent produkčního mistra

Jako asistent produkčního mistra jsem v rámci půlroční školní praxe a následně práce na živnostenský list zpracovával zakázky klientů na rozhlasovou reklamu. Předmětem činnosti byla tedy především výroba zvukových záznamů a reklamních spotů. Kromě produkční práce na mediální propagaci zákaznických služeb a produktů jsem zajištoval technicky nahrávání hovorů, výrobu znělek, jinglů a nastavení rozhlasových audio systémů.

Odborné certifikace a kurzy

2018 Inbound Certified (Hubspot Academy) – Certifikace moderního marketingu založeného na tvorbě obsahu a magnetickém přitahování organické návštěvnosti (certifikát ke stažení)

2011 Google AdWords Qualified (Google) – Certifikace správy PPC kampaní ve vyhledávání Google. Certifikát stvrzující odbornost si můžete prohlédnout stažením PDF souboru – Google AdWords Qualified.

2010 PPC kampaně pro pokročilé (H1) – Pokročilá správa PPC kampaní.

2010 PPC kampaně pro začátečníky (H1) – Plánování a správa marketingových kampaní PPC na internetu.

2006 Regulární výrazy (GOPAS) – Práce s regulárním výrazem v programovacích jazycích, skriptování, unix shellu apod.

2006 Tvorba webu pomocí XHTML a CSS (INTERNET INFO) – Kurz na využití XML ke standardizaci striktního nástupce HTML a tvorbe přístupných webových stránek pri dodržování standardu W3C + transparentní oddělení obsahu a struktury dokumentu od jeho grafické prezentace – využití kaskádových stylu.

2005 XML základní kurz (GOPAS) – Základy XML, XSLT transformace, šablony, parsování, zpracování a přenos dat.

2003 Certifikovaný správce webu (IIR) – Pětidenní intenzivní kurz (na každou oblast specializovaný lektor) – historie webu, technologie sítí, TCP/IP, webový server Apache, tvorba webových stránek, skriptování.