Internetový marketing

Marketing na internetu bývá často označován mnoha odbornými termíny jako je elektronický marketing, eMarketing, digitální marketing nebo online marketing a v principu jde o totéž – propagaci značky a zboží / služeb na internetu.  V dnešní době je internetový marketing pro komerční webové stránky a především pro internetové obchody zcela nepostradatelný. Jeho klíčová úloha spočívá v přivádění relevantní návštěvnosti se zájmem právě o Vaše služby a produkty.

Díky možnostem cílení, značkování návštěvnosti a měřitelnosti kvantity i kvality návštěvnosti včetně provedených konverzí třeba v podobě nákupů je internetový marketing v porovnání s klasickým marketingem mimo internet mnohem efektivnější a žádanější. Finanční návratnost investic do reklamy na internetu je díky pokročilým analytickým nástrojům a možnostem vyhodnocování úspěšnosti kampaní a rychlé reakce na výsledky kampaně ve formě úpravy cílení či změny reklamního prostoru mnohem vyšší než u offline reklamy.

Stačí porovnat třeba televizní reklamu v hlavním vysílacím čase a PPC reklamu ve vyhledávači. TV reklamu sledují sice miliony lidí, ale jen část z nich zajímá Vámi propagovaná služba či produkt, a přitom je cena takové reklamy extrémně vysoká. U kampaně ve vyhledávání Google nebo Seznam investujete do cílené reklamy. Oslovíte jen  ty uživatele, kteří se o Vaše produkty skutečně zajímají a jsou tak pro účely Vaší propagace relevantní. Často jsou navíc tito lidé již ve fázi rozhodování o nákupu. Oproti velkoplošné televizní reklamě platíte jen za proklik takového zájemce (PPC vychází z Pay Per Click – tedy Plať za proklik), přičemž cena prokliku se můžete pohybovat v řádech haléřů nebo několika korun. Pro účely propagace značky je samozřejmé možný i model CPT – platby za tisíc zobrazení.

Nabídka služeb internetového marketingu

Open Mage se věnuje dlouhodobě širokému spektru služeb v oblasti internetového marketingu. Mezi nabízené služby patří:

 • SEO (Optimalizace pro vyhledávače – budování zpětných odkazů, podpůrné weby, microsites, linkbuilding)
 • SEM (Placena reklama a marketing v internetových vyhledávačích)
 • Webová analytika (analýzy webu a návštěvnosti, práce s daty)
 • PPC kampaně (návrh, revize, optimalizace, konzultace a běžná správa kampaní ve Vašich účtech – AdWords, Sklik, Facebook Ads)
 • specializace na služby optimalizace pro srovnávače zboží a XML feedů pro zbožové vyhledávače (Heuréka, Ověřeno zákazníky, Zboží.cz, Hyperzboží a další)
 • PR články, budování značky, branding
 • Sociální sítě (integrace webů a eshopů se sociální síti, Facebook marketing, sociální média)
 • profesionální copywriting
 • UX (uživatelský zážitek) a CRO (optimalizace konverzního poměru)
 • A/B testování v rámci eshopu Magento i na webu obecně
 • nástroje internetového marketingu (Google Analytics, Google Trends, Google Alerts, Google Search Console a další)