Site Overlay

Napojení eshopu na Compari.ro Trusted Shops

Expanze eshopu do zemí východní Evropy, zejména do Rumunska, je dnes díky překladům obslužných textů i obsahu eshopu velmi lákavá. Jedním z největších srovnávačů zboží v Maďarsku a Rumunsku je Árukereső, resp. Compari.

Tvorba feedů pro tyto zbožové vyhledávače je relativně snadná. Ať už využijete své vlastní feedy či běžně dostupné služby jako Mergado a napojit produktový katalog na Compari.ro, Árukereső.hu nebo Pazaruvaj.com lze bez většího úsilí.

Komplikovanější už je napojení na systém hodnocení, který je podobný české Heurece a jejímu programu Ověřeno zákazníky. Konkrétně u Compari.ro jde o službu Trusted Shops. Ta ovšem nabízí technické podklady pro integraci napsané výhradně v PHP nebo ASP (resp. ASP.NET). V principu se díky komunikaci eshopu a API rozhraní služby ověřuje přidělený API klíč a následně je získán autorizační token. teprvě poté lze komunikovat s Compari a zaslat mu data o objednávce. Krabicová řešení eshopů jako je Shoptet nebo Eshop Rychle jsou díky tomu v nevýhodě – tedy ve srovnání s open source eshopy s přístupem k PHP kódu backendu.

Naštěstí nejde o nepřekonatelnou překážku. Pokud tedy chcete technické řešení pro implementaci zákaznických recenzí a následné získání odznaku Trusted Shop, mám pro Vás dobrou zprávu. Integraci s web API služby Compari.ro Trusted Shops mám hotovou a je možné ji nasadit jak přímo do děkovací stránky Shoptetu či Eshop Rychle, tak třeba prostřednictvím Google Tag Manageru.

Cena vychází řádově na 2 200 až 3 400 Kč podle toho, o jaké pronajímané eshopové řešení jde a zda se vše implementuje Javascript kódem či přes zmíněný Google Tag Manager. Roli také hraje napojení na Cookie Consent. Pokud aktuálně hledáte řešení pro expanzi do Rumunska, Bulharska či Maďarska a toto potřebujete, neváhejte mne kontaktovat na telefonním čísle 773 565 747 či emailu info@openmage.cz