Site Overlay

Magento do Shoptetu

Zhruba 8 let jsem tvořil eshopy na platformě Magento. Nyní s příchodem verze 2 už Magento pro drtivou většinu internetových obchodů nedoporučuji. Jde především o malé a střední eshopy s běžnou funkčností a cílením na český / slovenský trh. Tam už Magento 2 naprosto nedává smysl. Důvodů jsou desítky, ale ty nejpalčivější jsou:

  1. Extrémně náročný a drahý vývoj (nejsou české moduly, šablony, chybí české platební a dopravní metody, chybí česká legislativa, napojení na české marketingové nástroje atd.).
  2. Velmi málo specialistů na Magento a tím pádem je provozovatel obchodu otrokem svého dodavatele. Jen těžko najde někoho jiného.
  3. Pokročilé funkcionality (třeba vyhledávání) nelze provozovat prakticky na žádném běžném hostingu a je potřeba vlastní server nebo velmi vyladěné VPS. To přináší další nároky na správce a administrátory technického zázemí eshopu + výrazně vyšší investice do infrastruktury.

Co Vám v tomto směru mohu nabídnout?

Z mého pohledu bylo možné s eshopem ve verzi 1.x vydržet do léta 2020. Oficiální podpora ze strany Adobe skončila v polovině roku 2020. Nyní již nebudou vycházet bezpečnostní a provozní záplaty. Větší problém však vidím v nedostatku komerčních rozšíření pro české dopravce, platební brány a místní napojení na české marketingové služby a katalogy zboží. Chcete-li svůj Magento 1.x eshop převést na platformu, která je dnes v kurzu (Shoptet), neváhejte se na mne obrátit.

Přejděte na Shoptet

Jedinou správnou možností je z mého pohledu přechod na jinou eshopovou platformu. Osobně doporučuji Shoptet. Je to řešení, které má prakticky téměř 50% českého ecommerce trhu (již téměř 28 tisíc eshopů z celkových 42 tisíc). Za ty roky jde o nejpropracovanější a uživatelsky nejkomfortnější řešení. Ačkoliv jde o pronájem krabicového eshopu, umožňuje v rámci customizace spousty věcí – od ladění designu a UX až po importy produktů z velkoobchodu či dropshippingu nebo naopak napojení na Váš účetní či skladový systém.

Přechodem na Shoptet získáte tyto výhody:

  1. Ušetříte za drahé vývojáře, kodéry a architekty a získáte svobodu v možnosti volby svého technického partnera … možná ani nikoho dalšího potřebovat nebudete.
  2. Levné eshopové řešení placené paušálně měsíčně. To samé co byste platili za velmi dobrý hosting Magenta a vývojáře denně po ruce dáte do pronájmu Shoptetu.
  3. Vše, co je běžně v české ecommerce potřeba, máte v krabicovém řešení. Od EET, přes GDPR až po platební brány a dopravce. Nic se neprogramuje od nuly.
  4. Staráte se pouze o prodej a podporu prodeje, neřešíte věčné potíže s hacknutým eshopem, napadenou databází odběratelů newsletteru, nedoručitelností emailů, chabým výkonem a pomalou rychlostí odezvy eshopu.

Pomohu Vám

Jsem zkušený Magento developer a poslední roky i specialista na Shoptet (certifikovaný stříbrný partner Shoptetu). Obě platformy tak dokážu sblížit natolik, že nepřijdete ani o své registrované zákazníky, ani o odběratele newsletteru, ani o produkty / kategorie / produktové atributy / filtry, ani o pozice ve vyhledávačích (přesměrování starých URL).

Netrapte se už rozpadlým, zastaralým a věčně napadeným či zavirovaným řešením eshopu. Prostě už jen prodávejte!