Shoptet

V ČR je zhruba 40 000 eshopů. Jsme eshopovou velmocí (v poměru počtu internetových obchodů ku počtu obyvatel). Z toho zhruba 15 500 běží na pronajímané platformě Shoptet, která je díky tomu jedničkou na trhu. V této době na Shoptetu běží zhruba 39% českého ecommerce trhu a stále roste. Není divu, jde o velmi dobře navržený systém se spoustou funkcí, skvělou komunitou a komerční podporou.

K Vašim službám

Stříbrný partner ShoptetuOd 1.3.2019 jsem certifikovaným stříbrným partnerem Shoptetu. V katalogu partnerů Shoptetu jsem zařazen v kategoriích převodu dat a migrací z jiných eshopových řešení a ve zbožových vyhledávačích. Nicméně jsem schopen pomoci prakticky se vším, co s eshopem souvisí.

Stanislav Puffler je stříbrným partnerem Shoptetu s certifikací

Nabízím komplexní služby digitálního marketéra a webového kodéra pro Shoptet. Jsem schopen připravit zbrusu nový eshop, převést Váš stávající shop na Shoptet, zajistit redesign nebo třeba jen nový vzhled hlavičky webu, importovat produkty z velkoobchodního XML feedu, synchronizovat skladové zásoby, nakopnout SEO eshopu, připravit PPC kampaně, propojit obchod se zbožákama a spoustu dalšího.

Oproti ostatním specialistům mám nadhled a jsem schopen dívat se na shop pohledem businessmana s více než 8 lety zkušeností v ecommerce.

Proč Shoptet?

Shoptet roste mimo jiné i na úkor open source eshopů (tedy i Magenta). Jeho výhody v tomto směru jsou zřejmé. Český software znamená plné počeštění, lokalizaci měny / daní / zvyklostí, připravenost na české speciality jako je EET, soulad s GDPR, ale především implementaci českých dopravců a platebních metod. To vše se v open source eshopech často řeší komplikovaně, je to drahé a většinou neaktuální.

Kromě toho je eshop stále ve skvělé kondici. Díky univerzálnímu řešení je systém ve stejné podobě aktualizován, pravidelně zabezpečován a vyladěn pro vysoký výkon (nedávno vyhrál bench marky srovnávající právě rychlost odezvy ecommerce řešení). Porovnám-li to s Magentem, se kterým mám nejvíce zkušeností, je to jako srovnávat nebe a dudy. U open source je vývoj drahý, aktualizace a zabezpečení pracné, neexistují moduly pro dopravce a platební systémy, čeština je nedotažená, daně se řeší drbáním levou rukou za pravým uchem a celkově je provoz extrémně drahý. Oproti tomu Shoptet stojí pár stovek měsíčně.

Kdy se Shoptet nehodí

Pro drtivou většinu menších a středních eshopů s cílením na český trh bude Shoptet správnou volbou. Nehodí se jen tehdy, pokud:

  • Máte velmi specifické požadavky na vzhled a chování eshopu.
  • Chcete obchod integrovat s nějakým dosud neimplementovaným řešením (i to by mělo být v brzké době možné díky připravovanému API).
  • Požadujete shop na míru vč. těch nejmenších detailů s možností upravovat naprosto vše.
  • Máte shop s cílením na více trhů, ve vícero jazycích a měnách a chcete mezi nimi sdílet produktový katalog, sklad a další věci.

Proč opustit open source a jít do Shoptetu?

Více než 3/4 mých zákazníků s Magento eshopem nevyužívá ani desetinu potenciálu a funkčnosti tohoto open source eshopu a mohu jim tak s klidným svědomím doporučit posun právě na Shoptet. V tuto chvíli může být důvodem pro posun třeba toto:

  1. Končící podpora a bezpečnostní aktualizace Magento 1.x začátkem roku 2020 a nechuť posouvat vše na výrazně komplikovanější a dražší řešení Magento 2.
  2. Drahý vývoj, úpravy a celkový provoz Magento eshopu (aktualizace, záplatování, ladění výkonu).
  3. Malá lokální komunita, neexistující lokální podpora, minimum vývojářů / kodérů a specialistů zaměřených na Magento.
  4. Potřeba lokální funkčnosti (dopravce, platební brána, EET, apod.), která pro Magento 1.x již není aktualizována a pro Magento 2 dosud neexistuje a zřejmě ani existovat nebude.
  5. Systém náročný na hosting a i přes všechny optimalizace – ve srovnání se Shoptetem – stále pomalý.
  6. Složitá administrace Magenta s nekompletním počeštěním.