Bezpečnost

Ačkoliv jde v oblasti ecommerce o bezpečnost mnohem více než u firemních prezentací, blogů a dalších typů webů, mnoho lidí tuto oblast přehlíží a podceňuje. Z praxe se tak můžeme setkat sice s pěkným Magento eshopem, ale napadeným nějakým záškodnickým skriptem typu malware nebo zase s šifrovanou pokladnou, která ovšem nemá platný SSL certifikát a díky tomu v eshopu nikdo nenakoupí.

Co je mnohem rozšířenější je stará verze Magenta, na které je provozován business, jež živí několik lidí. Starší verze jsou provozovány díky lenivým adminům, šetřivým provozovatelům eshopu i neznalosti bezpečnostní problematiky. Přitom Magento Inc. vydává pravidelně záplaty a patche, stejně jako nové verze aplikace jak u Community, tak i Enterprise Edition. Mnohé chyby, i ty bezpečnostní, jsou známé a existují na ně opravy, které jsou zdarma ke stažení. Morálka provozovatelů eshopů je však v tomto směru velmi laxní.

Nabízím služby spojené s konzultací bezpečnosti Vašeho Magento eshopu. Týká se to jak nasazení bezpečnostních záplat, tak i povýšení verze Magenta na aktuální. Pomohu Vám i s odstraněním škodlivých skriptů či malware – specializuji se především na odvirování webu postaveného na platformě Magento či WordPress a zajištění bezpečnostní politiky, která předejde dalším takovým potížím.