Site Overlay

Eshop na míru

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet a pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

Velká část prodejů moderních obchodníků se v dnešní době přesouvá tam, kde je největší odbyt. Takovým místem je bez pochyb právě internet. Nakupování online se stalo v posledních letech trendem nejen pro mladé, ale i střední a starší generace. Tento trend navíc neustále roste a investice do vlastního internetového obchodu se vyplácí stále více. Návratnost je v oblasti ecommerce právě u eshopů transparentně nejvyšší.

Pořiďte si eshop od Open Mage postavený na platformě Magento a internetový obchod poroste s Vámi. Ve světě jde o jedničku na trhu eCommerce aplikací vyvíjenou v USA a o onom prvenství se už pomalu a jistě ví i v ČR. V Evropě je Magento díky své komplexnosti a nárokům na zkušené vývojáře tak trochu nešťastně odsouváno na druhou kolej, na úkor jednoduššího nasazení a rychlejšího výdělku webových vývojářů – nikoliv prodejců samotných – u jiných open source aplikací z oblasti ecommerce.

Nicméně po roce 2010 se situace na poli českých implementátorů systému Magento dost výrazně mění a přibývá nejen větších firem a marketingových agentur, které na toto profesionální ecommerce řešení spoléhají, ale také drobných živnostníků, kteří jeho sílu postupně objevují. V aktuální době projevila o Magento zájem společnost eBay, která jej nakonec pro své X.Commerce i zakoupila. Za systémem už tak stojí dva naprosto zásadní hráči v oblasti eCommerce. Oběma přitom jde o vývoj platformy, její propagaci a rozšiřování vývojářské i uživatelské komunity.

OpenMage tvoří internetové obchody na míru potřebám zákazníků. Nejde cestou krabicových řešení nebo eshopů pronajímaných za měsíční poplatek. Dodaný eshop zaplatíte jednorázově a od té doby už je Váš – měsíčně tak platíte pouze hosting a jednou ročně doménu, bez jakýchkoliv provizí přímo poskytovateli hostingu a doménovému registrátorovi. Máte tak možnost eshop v případě potřeby prodat – se vším všudy.

Výhody eshopu na míru na platformě Magento

Výhody open source řešení jsou zřejmé. Máte k dispozici veškeré zdrojové kódy eshopu i jeho databáze a to včetně kompletní dokumentace. Pokud těmto věcem nerozumíte Vy, bude jim rozumnět Váš programátor. Open source přináší možnost dlouhodobé životnosti, rozšiřitelnosti, škálovatelnosti a flexibility při vývoji aplikací.

Oproti levným pronajímaným řešením typu eshop-rychle.cz, webareal.cz nebo webnode.cz je Magento plně ve Vašich rukou. Můžete tak sami nebo s pomocí třetích stran (programátor, specializovaná firma) zcela změnit design, rozvržení prvků eshopu, workflow pro košík, pokladnu, objednávkový proces, nastavení eshopu, integraci se systémy třetích stran (Facebook, Google+, Heuréka, Zboží.cz, Google Webmaster Tools, Google Analytics, Google AdWords, Sklik atd.), obslužné texty, meta tagy i titulky produktů/kategorií/stránek pro lepší SEO optimalizaci, chování jazykových mutací, optimalizaci pro vyhledávače a další a další pro provoz eshopu naprosto nezbytné věci.

Oproti obdobným open source řešením jakým jsou třeba PrestaShop, ZenCart, OpenCart nebo eshopová rozšíření pro Joomla a WordPress vyniká Magento v mnoha směrech. Jednak jde o platformu, za kterou stojí velký vývojový tým americké společnosti Magento Inc. Nejde tedy o žádný výstřelek komunity nadšenců, kteří by mohli teoreticky na vlastní produkt zanevřít a tím jej i pohřbít. Kvality společnosti Magento Inc. potvrzuje nedávná akvizice této vývojářské firmy společností eBay.

Mezi další výhody Magento Commerce pak patří kvalitní, přehledný a velmi precizně testovaný zdrojový kód. Jádro Magento využivá pro své potřeby zřejmě jediný aplikační rámec pro PHP na enterprise úrovni a to Zend Framework přímo od tvůrců PHP. Architektura eshopu je velmi dobře navržena a zajišťuje maximální flexibilitu, škálovatelnost, výkon i bezpečnost. Magento je doslova napěchované funkčnosti pro marketing, podporu prodeje, analýzy, reporting a správu obsahu.