Site Overlay

Kódování

Dříve jsem jako specialista na internetový obchod Magento nabízel kompletní a profesionální služby nasazení grafického návrhu v PSD nebo (X)HTML šablony do Magento. Dnes již tyto služby pro Magento nedělám a věnuji se výhradně platformě Shoptet.

Kódování pro Magento

K nasazení šablon jsou využity standardní postupy s ohledem na best practise – je reflektována architektura a filozofie vývoje v Magento. Respektován je MVC design, hierarchie šablon ve složce /skin stejně jako standardní umístění javascriptových knihoven v /js a podobně. Nestane se, že by po nás další Magento programátor nebo Magento kodér musel hledat věci jinde, než by je čekal. Pro rozvržení webu jsou použity definice struktur ve formátu XML ve složce layoutů.

Cena kódování pro Magento

Standardní sazba kódování pro Magento je 500,- Kč na hodinu, což je na českém trhu zcela bezkonkurenční cena. Dle domluvy je možné nakódovat celý eshop nebo třeba design jen pro vybraný modul, jež nově instalujete. Cena kompletního kódování závisí na počtu stránek, pro které je zpracován grafický návrh – nicméně specifické (méně známé a používané podstránky) je možné po dohodě nakódovat s ohledem na grafický návrh domovské stránky a karty produktu v internetovém obchodě.

Úpravy hotových šablon na míru

Dnes už je cesta vlastního designu ojedinělá, jelikož je oproti hotovým šablonám extrémně nákladná. Znamená totiž náklady na grafika, který už nepřipravuje design pouze pro desktop, ale i pro tablet, mobil, velkou televizi atd. Dále tu musí být kodér, který dokáže transformovat grafický návrh z obrázků do webové šablony pomocí řezu obrázků a kódování v HTML/CSS/Javascriptu.

Nakonec se musí dát webové šabloně dynamika a funkčnost Magento eshopu, což provádí většinou specialista na Magento. Nad tím vším by měl stát ještě UX specialista a odborník na optimalizaci konverzního poměru či prodejní psychologii. To vše stojí ohromné množství peněz a proto dnes většina začínajících eshopů sahá k hotovým Magento šablonám, které stojí zhruba desetinu i méně toho, co design na míru.

Osobně tuto cestu také preferuji. Dokážu zakoupenou šablonu nasadit tak jak je, ale také ji umím přepracovat prakticky k nepoznání. Stačí změnit barevné schéma, nasadit Vaše vlastní logo a bannery, přepozicovat některé prvky a je tu zcela nový design. Rychle, levně a efektivně. Šablony většinou následují best practise vývoje pro Magento a zároveň běžná doporučení pro ecommerce prostředí.