Site Overlay

Magento hosting

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet, pronajímanému krabicovému eshopu kde se již hosting vůběc neřeší. Pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

SAVANA JE PRO MAGENTO TOP #1

Ze sdílených webhostingů jednoznačně doporučuji prémiový hosting Savana, který oproti Wedosu a C4 nabízí několik naprosto zásadních možností a vylepšení vhodných právě pro Magento. Především lze díky široké škále tarifů se svým eshopem na Savaně bez potíží růst.

Časem zjistíte, že chcete jazykovou mutaci pro Slovensko pod SK doménou a navíc třeba i B2B stránky a pár mikrostránek prezentujících TOP produkty. To už je čas na multihosting a ten lze také navyšovat (co se týče paměti pro PHP, konexí k webserveru, fyzického prostoru, počtu emailů apod.). Skutečným bonusem je však oproti Wedosu a C4 dostupnost SSH (linuxové konzole SHELL a šifrovaný přenos souborů přes WinSCP), jež je pro aktualizace a bezpečnostní záplaty Magenta naprosto zásadní.

Oproti jiným českým sdíleným hostingům můžete také zvyšovat frekvenci spouštění Magento CRONu, který je pro vitalitu, aktuální stav a rychlost odezvy eshopu také velmi důležitý. Připočtu-li možnost SSL certifikátu zdarma, tak je Savana v tuto chvíli nejlepší českou volbou mezi sdílenými hostingy. POZOR! Neobjednávejte nejnižší tarif SAVANA 500, chybí InnoDB pro MySQL databázi, což Magento striktně vyžaduje. Velmi slušných výsledků docílíte už tarifem SAVANA 1000.

WEDOS RADĚJI NEBRAT

Pro ecommerce projekty menšího rozsahu bez ambicí prodávat do zahraničí a s nižší návštěvností (max. 10 současně prohlížejících návštěvníků) mohu doporučit webhostingový tarif NoLimit Extra od Wedosu. Od dob, kdy měl Wedos potíže s databází MySQL v souvislosti s provozem Magenta se toho dost změnilo a hosting je nyní pro malé Magento eshopy celkem dostačující. Pro větší shopy, kdy máte k ruce linuxového guru nebo trpíte sami postižením lásky k příkazové řádce a správě DNS, mailového serveru, webserveru a databáze, můžete sáhnout po VPS na rychlých SSD disích, které je u Wedosu velmi dobrou volbou za rozumné peníze.

C4 OBČAS STAČÍ

U Wedosu máte sice neomezený prostor a neomezený přenos dat, ale jste i v tom vyšším tarifu sdíleného hostingu limitování 10 PHP procesy v jednu chvíli, což může některé eshopy s větší ambicí prodeje a např. s marketingem založeným na kampaních s vysokou návštěvností (emailing, PPC) značně omezovat a snižovat jejich faktické možnosti prodeje. V takovém případě jsem doposud doporučoval Webhosting C4, který používá asi desítka mých zákazníků z řad živnostníků a malých/středních firem. Podpora, konfigurace hostingu a možnosti provozu Magenta tam jsou ověřené – můžete se podívat na eshopy, které tam běží na Magentu.

HOSTING VELMI VELKÝCH PROJEKTŮ

Pro ambicióznější ecommerce projekty lze využít aplikační hosting pro Magento (poskytují společnosti jako NoStress Commerce, Easy Commerce, Artio, ViaCon a další), virtuální privátní servery (např. VPS od Wedosu s rychlým SSD diskem), managed servery a dedikované servery s konfigurací na míru Magentu (vč. kešování, nastavení a dostatečného dimenzování webserveru a databáze MySQL, s dostatkem procesorového výkonu a operační paměti).