Site Overlay

Magento školení

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet a pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

Na českém trhu je stále dost internetových obchodů postavených na jedničkové verzi Magenta, které ani zdaleka nevyužívají potenciál této platformy a mnohdy se ptají na základy práce s administrací, správou kategorií a produktů, zpracováním objednávky, přípravou a rozesíláním newsletteru nebo sazbou obsahu do CMS stránek a statických bloků.

Co je mnohem horší je fakt, že většina těchto obchodů je špatně implementována, funkcionality Magenta tam jsou využívány nesprávně a mnoho věcí, které umí systém už po instalaci poptávají provozovatelé takových obchodů ve formě rozšíření a doprogramování.

Doposud jsem školil výhradně své zákazníky, kterým jsem postavil nebo spravuji Magento eshop. Ostatním jsem vždy doporučoval Magento školení od ostravské firmy Artio. Jde o prověřené, kvalitní a fundované zaškolení do správy eshopu a pro provozovatele eshopů zcela nepochybně smysluplně vynaložené peníze. Školení od Artia doporučuji i nadále, jelikož sám se již více než rok specializuji výhradně na platformu Shoptet. Magento školení v rozsahu 3 hodin je skvěle připravené a vedené kapacitou v oblasti správy a vývoje Magento obchodů – vychází cca na 2 000 Kč, což je zcela odpovídající tomu, co se naučíte.

Magento školení

Distanční školení Magento online

Sám jsem schopen zajistit školení práce s administrací Magento eshopu také, ale pouze pro velmi omezený počet zájemců. Základní půldenní zaškolení distanční formou přes Skype či Google Hangouts (sdílená obrazovka a online call) u mě vychází na 2 500 Kč. Je možné domluvit si školení konkrétní problematiky, části administrace nebo správy vybrané entity v eshopu. S ohledem na přípravu. související komunikaci a celkový čas věnovaný školení i určité podpoře po něm však i kratší školení nejsou o moc levnější.

Osobní školení Magento v sídle Open Mage

Je možné i osobní zaškolení v sídle Open Mage (Komenského 696/8, Lom). To lze připravit vč. cateringu (voda / káva / čaj / občerstvení). V rámci osobního kontaktu jsou pak běžnou součástí školení i konzultace dílčích témat, ukázky úprav na Vašem eshopu, asistence s provedením zásadních změn a konfigurací apod.

  • Za půldenní školení touto formou zaplatíte zhruba 3 000 Kč.
  • Celodenní Magento školení vyjde na 5 000 Kč.

Magento školení přímo u zákazníka

Poslední možností je školení v sídle Vaší firmy – přímo u provozovatele eshopu. Tam jsou ceny navýšené o náklady na dopravu (pohonné hmoty a čas strávený na cestě). Je potřeba domluvit si termín, témata školení a další detaily dostatečně předem.

  • Půldenní školení Magenta u zákazníka vychází na 4 000 Kč.
  • Celodenní školení u zákazníka na 6 000 Kč.

O školiteli

Školitelem jsem přímo já. Tedy Magento developer a specialista internetového marketingu s více jak 8 lety praxe. Osobně jsem proškolil už několik desítek provozovatelů Magento eshopů. Mezi firmy, které využili zaškolení správy Magento eshopu od Open Mage patří např. Original ATOK, Antares a.s., 2H Holinger a další.

Shoptet školení

Od roku 2020 se již specializuji výhradně na Shoptet, který je nejrozšířenějším ecommerce řešením na českém / slovenském trhu. Jako stříbrný partner Shoptetu poskytuji podobně koncipovaná školení pro provozovatele Shoptet obchodů, ale i související marketingová školení pro všechny ty, kteří by si rádi sami spravovali základní SEO eshopu, výkonové kanály jako jsou PPC kampaně a srovnávače zboží nebo profily na sociálních sítích.