Site Overlay

Nasazení

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet a pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

Velká část webových vývojářů, kteří využívají ke své práci dostupné open source systémy, volí pro realizaci internetových obchodů ta řešení, která jsou méně náročná na pochopení, nastudování a dokáží v nich rychle vyvíjet a snadno pak nabídnout klasický eshop. Zapomínají však na to hlavní, důvodem nasazení internetového obchodu je prodej a velký důraz na marketing, tedy podporu prodeje. Oproti jednodušším platformám je Magento z pohledu vývojáře sice trochu komplikovanější, ale na druhé straně je tento fakt kompenzován ohromnou sadou nadstandardních funkčností a možností, které poskytuje.

Díky zkušenostem s vývojem Magento eshopů mohu eliminovat rozdíly v rychlosti vývoje a přitom neztrácet kvalitní zázemí, které Magento nabízí. Nasazení kompletního řešení internetového obchodu je doménou práce Open Mage. Máte-li zájem o internetový obchod postavený na platformě Magento, která skutečně prodává, využijte poptávkový formulář. Cena nasazení kompletního eshopu se liší dle implementované funkčnosti a nároků na grafický design.

Open Mage je Magento programátor, Magento kodér a Magento designer v jedné osobě. Spolehlivý partner pro Vaše prodejní aktivity na internetu a zřejme dosud jediný Magento freelancer v ČR. Neplatíte drahou firmu s nákladným zázemím, platíte pouze skutečně odvedenou práci.

Katalog produktů

Magento lze snadno přizpůsobit potřebám nezávazné prezentace produktového portfólia na internetu v podobě online katalogu zboží. Změnou základní funkčnosti a odebráním základních prvků eshopu jako je košík a pokladna získáte plnohodnotný produktový katalog. Eliminováním zmíněných funkčností a odebráním celého workflow procesu objednávky zamezíte možnosti objednání a vyhnete se tak nutnosti řešit právní náležitost internetového obchodu (např. Obchodní podmínky).

Online katalog produktů pak lze doplnit patřičnými moduly o poptávkový formulář, zobrazení cen registrovaným uživatelům nebo fotogalerie Vašich produktů. Můžete tak prezentovat svou nabídku koncovým zákazníkům i maloobchodním partnerům. Někde na pozadí navíc stále zůstává plnohodnotný eshop, na který můžete v budoucnu takový online katalog kdykoliv snadno povýšit.

Eshop na míru

Magento Commerce jako platformu pro růst internetových prodejů volí ti, kdo přemýšlí nad funkčními možnostmi, maximální škálovatelností, silnou orientací na marketing eshopu, stabilitou, výkonem a rozšiřitelností. Je mnohem propracovanější a bezpečnější než ostatní open source platformy typu Zen Cart, Open Cart nebo Presta Shop.

Oproti službám typu eshop-rychle.cz nebo webnode.cz nabízí vysokou míru customizace a úprav na míru, maximální flexibilitu, možnost zásahu tam, kde by Vám to pronajímaná platforma neumožnila. Navíc eshop je ve Vašich rukou, jste jeho vlastníky, máte k dispozici kompletní zdrojový kód i databázi a můžete jej tak kdykoliv přesunout na jiný hosting, server nebo prodat (ať už v online podobě nebo na CD s offline zálohou eshopu). Shrnutí klíčových vlastností Magento zahrnuje:

  • otevřenost (snadná rozšiřitelnost a možnost přizpůsobení potřebám prodejce)
  • modulární funkčnost (ohromný rozsah funkčností, modulů a rozšíření)
  • silná orientace na prodej, silné marketingové zázemí (SEO – meta tagy vždy po ruce, pěkné URL, integrace s Google Analytics apod.)
  • robustní „enterprise like“ architektura (schopnost pojmout velké množství produktů a obsahu)