Site Overlay

Magento

Magento je nerychleji rostoucí ecommerce platformou na světě. Jeho vývoj stojí na bázi open source, což umožňuje široké vývojářské veřejnosti snadnou orientaci a maximální přehled při rozvoji tohoto unikátního systému pro online prodej.

V současné době se však kvapem blíží konec podpory jedničkové verze Magenta, která byla ještě celkem vhodná pro menší a střední eshopy. Dvojková verze už z mého pohledu nevyhovuje českému trhu a je vhodná výhradně pro velmi komplikované, komplexní a velké projekty s investicí v řádu stovek tisíc Kč. Proto jsem se po téměř 8 letech práce s Magentem posunul k nejrozšířenější české ecommerce platformě Shoptet.

Proč byste již neměli zvažovat Magento

Důvodů pro volbu Magento eshopu u prodejce byla spousta, ale postupem času jich je stále méně a méně. Dříve jsem na tomto místě Magento doporučoval, dnes už je tomu spíš naopak. Mé důvody proč nedoporučuji stavět malé a střední ecommerce projekty na Magentu jsou popsány v blog postu.

Open Mage se nově specializuje výhradně na Shoptet

Od roku 2020 se už specializuji výhradně na eshopy postavené na Shoptetu. Jediné s čím jsem schopen pomoci v této souvislosti je migrace Vašeho stávajícího Magento eshopu na Shoptet.

Služby související s platformou Magento

Stanislav Puffler působí v rámci ČR jako jeden z mála nezávislých konzultantů, specialistů a implementátorů tohoto vynikajícího ecommerce řešení. Kromě běžných služeb jako je kódování šablon pro Magento, úpravy designu (rozvrstvení a stylování), instalace modulů, nastavení aplikace a podobně, nabízím i pokročilé analýzy výkonu a následné optimalizace, návrhy komplexních řešení postavených na této platformě, vývoj drobných modulů nebo úpravy těch stávajících. Open Mage je Magento programátor, Magento kodér a Magento architekt v jedné osobě – spolehlivý, dochvilný a cenově dostupný expert na platformu Magento Commerce.

Magento hosting

Pro platformu Magento doporučuji optimalizovaný aplikační hosting, který je pro běh této náročnější ecommerce platformy dostatečně dimenzován.  Pokud chcete ušetřit, do určitého počtu produktů a návštěvnosti s rozumným počtem rozšiřujících modulů lze Magento provozovat velmi dobře i na sdíleném webhostingu – na desítkách Magento projektů jsem ověřil vynikající funkčnost Managed VPS – SSD multihosting SAVANA. Dostanete SSH přístup pro snadné aktualizace a patchování, Composer pro hlídání závislostí v Magento 2, GIT verzování pro práci v týmu, HTTPS certifikáty zdarma, Memcached kešování, Zend OPCache, skvělé škálování a další benefity.