Site Overlay

Magento

Magento je nerychleji rostoucí ecommerce platformou na světě. Jeho vývoj stojí na bázi open source, což umožňuje široké vývojářské veřejnosti snadnou orientaci a maximální přehled při rozvoji tohoto unikátního systému pro online prodej. Základem pro vývoj v Magento je aplikační rámec Zend Framework nad objektově orientovaným PHP – architektonicky skvěle promyšlený software, který dbá na ty nejlepší vývojářské techniky ověřené lety praxe.

Řešení jedničkové využívá javascriptové knihovny Prototype a Scriptaculous pro interaktivní spojení klientského webového prohlížeče se serverovými skripty pomocí komunikace JavaScriptu v internetovém prohlížeči. Ve verzi 2 jsou pak tyto knihovny nahrazeny rozšířenějším jQuery. Moderní databázový návrh a následování best practise v oblasti vývoje staví Magento do pozice enterprise software. Jinou platformu srovnatelných kvalit nenajdete – i proto používá Open Mage internetový obchod Magento!

Proč byste měli zvolit Magento

Důvodů pro volbu Magento eshopu u prodejce je hned několik. Zde jsou ty nejzásadnější:

  1. Nejste omezování limitovanou funkčností pronajímaného software (eshopy typu Saas), ale zároveň nestavíte vše od nuly.
  2. Existuje ohromná spousta rozšíření, modulů, widgetů a řešení, které můžete použít tak, jak jsou a nebo je přepracovat k obrazu svému.
  3. Existují stovky grafických šablon, které výrazně šetří prostředky v první fázi vývoje. Opět stačí upravit a není třeba objevovat kolo.
  4. Systém má otevřený zdrojový kód (open source) a tam jej může rozvíjet, upravovat, optimalizovat nebo zabezpečovat kdokoliv.
  5. Podpora většiny současných trendů a integrace moderních nástrojů.
  6. Pravidelně aktualizovaný, zabezpečený systém.

Open Mage se specializuje na otevřené ecommerce řešení Magento

Magento představuje stěžejní platformu a rámec technologií, které jsou doménou působnosti Open Mage. Nadšení, zkušenosti a vztah k tomuto open source eshopu jsou základem kvality práce odvedené na jakýchkoliv projektech s Magentem souvisejícími. O kvalitách platformy, kterou vyvíjí na 150 amerických programátorů pod značkou Magento Inc. (dříve společnost Varien) a jež se díky podílovému vstupu společnosti eBay dostala v minulosti na vrchol v ecommerce a v nynější době se stává součástí Adobe (akvizice proběhla v roce 2018).

Služby související s platformou Magento

Stanislav Puffler působí v rámci ČR jako jeden z mála nezávislých konzultantů, specialistů a implementátorů tohoto vynikajícího ecommerce řešení. Kromě běžných služeb jako je kódování šablon pro Magento, úpravy designu (rozvrstvení a stylování), instalace modulů, nastavení aplikace a podobně, nabízím i pokročilé analýzy výkonu a následné optimalizace, návrhy komplexních řešení postavených na této platformě, vývoj drobných modulů nebo úpravy těch stávajících. Open Mage je Magento programátor, Magento kodér a Magento architekt v jedné osobě – spolehlivý, dochvilný a cenově dostupný expert na platformu Magento Commerce.

Magento hosting

Pro platformu Magento doporučuji optimalizovaný aplikační hosting, který je pro běh této náročnější ecommerce platformy dostatečně dimenzován.  Pokud chcete ušetřit, do určitého počtu produktů a návštěvnosti s rozumným počtem rozšiřujících modulů lze Magento provozovat velmi dobře i na sdíleném webhostingu – na desítkách Magento projektů jsem ověřil vynikající funkčnost Managed VPS – SSD multihosting SAVANA. Dostanete SSH přístup pro snadné aktualizace a patchování, Composer pro hlídání závislostí v Magento 2, GIT verzování pro práci v týmu, HTTPS certifikáty zdarma, Memcached kešování, Zend OPCache, skvělé škálování a další benefity.

Vyvarujte se šetření financí na hostingu svého eshopu – je to základ pro Váš úspěch v prodeji na internetu. Rád Vám poskytnu konzultace k hostingu, modulům a parametrům PHP i MySQL, dimenzování VPS i dedikovaných serverů na platformě Linux a dalším souvisejícím věcem. Pomohu Vám také s optimální konfigurací webového serveru, MySQL, kešováním a vším, co pomůže eshopu ve výkonu technickém i obchodním.