Site Overlay

Programování Magento

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet a pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

Magento programátor se solidní znalostí PHP/MySQL využívající Zend Framework / Symfony a především pak Magento framework samotný. Během více než 6 let každodenní práce s Magento eshopy jsem nasbíral cenné zkušenosti kolem Magento API (SOAP, REST, XML RPC), práce s importy a exporty dat (nativně i přes nástroje třetích stran jako je Magmi nebo s moduly Commerce Extensions od Scotta Bolaseviche), integrací frontendu a backendu pomocí AJAXu (Prototype, jQuery) a spousty dalších.

S PHP/MySQL pracuji od verze 4. Prakticky hned po studiích jsem se začal zajímat o open source a především unixové platformy (Linux – preferuji CentOS, RedHat nebo Fedoru, tedy OS postavený na RPM balíčcích). Pracoval jsem i v programovacím jazyce Java, kde jsem získal slušné základy objektově orientovaného programování. Kromě backendu se věnuji i kodérské práci – velmi dobře zvládám zpracovat grafické návrhy v PSD do Magento šablony postavené nad HTML5/CSS3 (preferují Bootstrap) a Javascriptu. Dobře si rozumím i s XML, které mne baví – rád tvořím XML feedy pro srovnávače zboží, maloobchodní partnery B2B eshopů, exporty dat pro systémy třetích stran jako je třeba Roivenue apod.