Site Overlay

Čeština

UPOZORNĚNÍ: Čtete zastaralý obsah. Od roku 2020 se již věnuji výhradně platformě Shoptet a pro Magento poskytuji prakticky jedinou službu a tou je převod Magento eshopu do Shoptetu.

Magento čeština

Magento česky umí, ale velmi špatně a hodně to dře. K dispozici existuje několik dílčích překladů od různých firem, komunit a lidí a provozovatelé eshopů se v tom jen těžko orientují. Aktuální jazykový balíček na Magento Connectu není příliš dotažený. Pro Magento 1.9.x doporučuji zvolit češtinu od Magento.cz, která je zdarma a velmi dobře zpracovaná. Tento základní jazykový balíček jsem schopen nasadit na Váš eshop zdarma. Pro starší verze Magenta pak může dostačovat z velké části čeština dostupná na hostingu C4.

Jazykový balíček cs_CZ však nestačí. Šablony pro Magento jsou vesměs v angličtině a vyžadují překlad také. Stejně tak veškeré moduly nad rámec základní instalace eshopu. Osobně považuji Magento 1 už pár let za zcela nevhodné pro české ecommerce prostředí a zákazníkům doporučuji přechod na nejrozšířenější český eshopový systém Shoptet.

Čeština pro Magento 2

Magento 2 čeština je na tom ještě hůř. Něco přeložené je, ale zatím jen na oficiální překladové platformě Crowdin. Poslední stav je cca 64% textů přeloženo. Na serveru Packagist je český jazykový balíček vycházející z toho na Crowdin s tvrzením o překladu 89% obsahu.

Osobně doporučuji Magento 2 výhradně pro ohromné, komplexní a nadnárodní eshopy. Pro menší a střední internetové obchody zaměřené na český a slovenský trh zvolte raději něco lokálního – za mě Shoptet nebo Eshop Rychle.