Čeština

Magento čeština

Magento česky umí, ne že ne. K dispozici však existuje spousta dílčích překladů od různých firem, komunit a lidí a provozovatelé eshopů se v tom jen těžko orientují. Aktuální jazykový balíček na Magento Connectu není příliš dotažený. Pro Magento 1.9.x doporučuji zvolit češtinu od Magento.cz, která je zdarma a velmi dobře zpracovaná. Tento základní jazykový balíček jsem schopen nasadit na Váš eshop zdarma. Pro starší verze Magenta pak může dostačovat z velké části čeština dostupná na hostingu C4.

Jazykový balíček cs_CZ však nestačí. Šablony pro Magento jsou vesměs v angličtině a vyžadují překlad také. Stejně tak veškeré moduly nad rámec základní instalace eshopu. Tyto dílčí překlady nad rámec jazykového balíčku, který obsahuje jen obslužné texty eshopu a texty v administraci, jsem připraven přeložit. Pro mnohé moduly a často používané texty v šablonách mám již předpřipravené CSV soubory s překlady do češtiny. Za překlad textů nad rámec CZ language packu účtuji hodinovou sazbou.

Čeština pro Magento 2

Magento 2 čeština je na tom trochu hůř. Něco přeložené je, ale zatím jen na oficiální překladové platformě Crowdin. Poslední stav je cca 64% textů přeloženo. Na serveru Packagist je český jazykový balíček vycházející z toho na Crowdin s tvrzením o překladu 89% obsahu. Stav překladu z repozitáře Packagist je vidět na ukázkovém Magento 2.2.2 eshopu hostovaném na českém Magento Webhostingu.